Pisálek & event o Zlatého Fenrira

Slouží k oznámení časů eventů a soutěží, sepsání jejich pravidel a tipů pro předpřípravu.

Pisálek & event o Zlatého Fenrira

Příspěvekod Quetzalcoatl » 08 pro 2019, 19:10

Vánoce už jsou téměř tady a A-tým ReverseMU online CZ/SK
tímto s potěšením zahajuje v pořadí již II. celoserverový event jež nese název

„Pisálek“

Obrázek

O co v tomto eventu půjde?

Ve zkratce se jedná o soutěž, kde bude hlavním aspektem pro vítězství vaše odhodlání, vynalézavost, vtipnost, nápadivost, smysl pro tvoření a jedinečná osobnost, která umí zaujmout a předat vaší jedinečnou myšlenku.

Event bude rozdělen na III. části, kde každá z nich prověří vaší kreativitu a smysl pro hru.

I. část eventu
Lajkni a sdílej
[začátek 8.12 // konec 15.12 23:59]
(každý soutěžící u nás musí mít účet a min. 40 dohromady nahraných resetů na účtu)
- na našem facebookovém profilu jsme právě zveřejnili v sekci Oznámení příspěvek, který každý hráč, jež bude chtít hrát v tomto eventu: Lajkne, okomentuje a dá funkci „sdílet“.
Komentář v tomto příspěvku necháme čistě na vás, ovšem bude na něm záviset, zdali postoupíte, či nikoliv.
Cílem je získat na svůj koment. co nejvíce like od ostatních hráčů. Tím postoupí 10 lidí do dalšího kola.
Aby byli šance rovnoměrné, dalších 5 lidí si podle komentáře vybere A – tým a to čistě jen dle textu, který zveřejníte. Může jít o básničku, příběh, humornou historku, vtip… Necháváme to čistě na vás.
! V komentu prosím nezapomeňte uvést své acc, děkujeme!

Těšíme se, čím nás překvapíte.
!Upozorňujeme, že blbosti budeme mazat a dle výše provinění budeme dle pravidel slušného chování & pravidel našeho serveru i patřičně bannovat!

II. Část eventu
„Napiš, popiš a hlavně zaujmi“
[začátek 16.12 // konec 22.12 23:59]
- 15 postupujících hráčů následně zpracuje svůj jedinečný příběh, který bude mít nějakou souvislost s hrou (obecně) MU online. Jedná se jakoukoli volnou adaptaci jak ze hry, tak z reálného života, kde vás tato hra nějakým způsobem ovlivnila.
U tohoto textu nebudeme hodnotit pravopisné chyby a překlepy (ač jejich minimalizaci oceníme). Jediná věc k ohodnocení bude příběh, jeho stavba a cit, který pro jeho stvoření bude secakramentsky potřeba.
Hodnotit bude A – tým.
Budou vybrány 2 nejlepší práce, která nás chytnou za srdce či jakkoli jinak zajmou
Své práci prosím poté zasílejte sem, do tohoto eventového vlákna.

III. část eventu
„Dokaž, že na to máš“
[začátek 23.12 // konec 31.12 23:59]
- poslední dva hráči, jež už budou mít hlavní cenu na dosah, vypracují dle podkladů od Quetzalcoatla krátký příběh.
Tento příběh bude mít svá kritéria a bude dokonce omezený na počet slov. Jedná se o tu nejtěžší práci pro jakéhokoliv pisálka, jež bude muset psát na zadané téma zadaným množstvím slov.
Vyhraje jen ten nejlepší nápad a to nejlepší zpracování.
Hodnotit budeme kvalitu textu, úroveň obrázku a hlavně jak dobře vyhovuje celkový dojem zadaným parametrům.
Soudíme gramatiku, stylizaci i psaný projev.
Hodnotit bude A – tým.

Ceny pro soutěžící:
-Každý účastnící se hráč již v I. kole eventu získává hned za účast 100,- Kredit

-Postupující hráč do dalšího kola získá 150,- Kredit x své umístění (1. místo: 150x10=1500,- Kredit // poslední místo 100x1=100,-Kredit)
[hráči vybraní A-týmem dostanou všichni odměnu 100,-Kredit]

-Dva hráči, jež postoupí do III. kola eventu získají nárok na vytvoření libovolné zbraně +13+(skil)+luck+3opt

- . - . - . -

-A Vítěz eventu získá nárok na legendárního Zlatého Fenrira! ! !

- . - . - . -

I. kolo soutěže,
výherci, předání cen:

1. místo Naninka 12x Like // odměna (15x100) 1.500,- Kredit Hotovo
2. místo Poradce př. po. 6x Like // odměna (12x100) 1.200,- Kredit Hotovo
3.a místo Lukáš Ondrášek 5x Like // odměna (10x100) 1.000,- Kredit Hotovo
3.b místo Honza Carboch 5x Like // odměna (8x100) 800,- Kredit Hotovo
4. místo Honza Darebný 4x Like // odměna (6x100) 600,- Kredit Hotovo
5. místo Hezulka MU 3x Like // odměna (4x100) 400,- Kredit Hotovo
Quetzalcoatl

Re: Pisálek & event o Zlatého Fenrira

Příspěvekod Hezulka » 18 pro 2019, 16:47

Tak já odkryji karty jako první, snad se mě to nevymstí:

Fuj tady je ale pěkná zima!
Ahoj, jmenuji se Hezulka a jsem elf.
Dnes me vzal rytíř a kouzelník do této studené a promrzlé krajiny plné ledu.
Prej jít musím, mám totiž ty prohnané aury pro lepší damage a defense, bez ženské jsou prostě borci k ničemu...
No a proč vlastně máme osedlané fenky a letíme pořád níž a níž do ještě větší zimy?
Chystáme se porazit bájného Selupana, nejsilnější monstrum ve světě MU!
Jsme dost silní? Věříme, že ano...
Odměnou nám při troše štěstí můžou být nové zbraně.
Jsme tu! Můžeme vstoupit do jeho jeskyně...
Nikde ho nevidím! Támhle jsou jeho vejce, zničte je, to ho sem musí nalákat!
Jsou na kaši, pak si můžeme udělat míchané vajíčka, pokud přežijeme...
POZOR!!! Tamhle je, na něj....
Zmrazil mě sakra!
Panebože on se neustále portuje!
A taky se nějak dokáže léčit, nebo co!
To zvládneme, jsme na něj 3!
Byl to dlouhý boj ale nakonec jsme to zvládli a selupan umřel, odměnou nám byli nové zbraně a my konečně mohli zpátky, domů, do norie, za kamarády do lorencie a na panáka do baru...

Hezulka

/ vyhodnocení

Vyhodnotil jsem styl díla jako „Popis“.
Je hodně cítit, že si autor chtěl vyzkoušet popsat dramatickou a akční scénku, což není zrovna snadné. Tento typ akce vyžaduje zkušenosti a kontrolu nad tím, co vidíme ve své mysli a co reálně píšeme na papír.

V celém textu postrádám popis prostředí, postav, děje či rozlišení volných vět a přímých řečí (u kterých nevíme, kdo je zrovna povídá)
Osobně bych tuto scénu viděl jako např. 2-3min. akční video podobné traileru či fan videím na internetu, kde se většina scén objevuje v akci a příběh je posunut někam dozadu. Při psaní ovšem musíme čtenáři situaci popsat tak, aby dokázal vidět děj tak, jako tvůrce – pisatel.

-Postrádám v textu začátek, příběh je okamžitě vržen do děje, který je nepřehledný. Neumím z textu poznat, co kdo dělá, pouze odhaduji, co se zrovna děje.
-Přímá řeč se značí: „a“ , aby čtenář měl orientaci, kdy si má představit, že někdo mluví či volá. Vždy dopisujeme před, mezi či za přímou řeč, o koho se jedná či jak byla tato věta interpretována.
-Závěrečný souboj se Selupanem zde bohužel není, je obrovská škoda, že jsme to vyvrcholení příběhu byli ochuzeni.

Celkově zde bojuji v rozhodování mezi tím, zdali hodnotit dílo bodově, či jen jako celkové hodnocení díla, bez předešlého rozboru.
Celý text splňuje kritéria soutěže, ovšem díky problému s formou, v němž je práce prezentována netuším, jaké body v tomto textu hodnotit.

Ohodnotím tento text tedy podobně jako báseň, a to dle celkového dojmu.

V bodovém ohodnocení, kde 1 = brak a 100 = absolutní dech beroucí skvost dávám:

Celkový dojem & výsledné hodnocení textu: 20 Bodů

Q
Hezulka

Příspěvekod Fundolinek » 18 pro 2019, 16:51

II. kolo:)
Dobrý den přeji vám
A za to co napíšu se rovnou omlouvám,
Jsem spíš obyčejný hráč nežli básník,
A mé verše budete muset strávit.
Začal to jednoduše, jako pouhá zábava,
a za krátko se mi tam zrodila druhá rodina.
Nevím čím je tato hra vlastně tak výjimečná,
ale kolektiv z Reverse vás určitě rád přivítá.
Vánoční svátky se nám rychle blíží,
Ale nás jen stále naše resy tíží.
Děti se k pohádkám pomaličku sbíhají,
Přesto bychom už měli jít spát,
Ale nervy z nadcházejícího eventu nás zžírají
a přesto ráno tu zas budu sám.
Popřeji už jen veselé Vánoce
A dárků co nejvíce:)
Váš známi hráč a který někdy zlobí --> AngiSpell
Acc Fundolinek

/ vyhodnocení

Vyhodnotil jsem styl díla jako: „Báseň“.
Psát básně je krapet jiné, než psát například vypravování. Musíme v nich skloubit myšlenku a provázat jí ladně verši tak, aby celé dílo dávalo smysl, rýmovalo se (vím, jsou i básně bez tohoto prvku a díky, že se zde žádná neobjevila. Ale i tak jsem byl připraven a dílo bych konzultoval s člověkem, který píše JP básně smrti…) a hlavně byli čtivé a hravé.

První problém, na který jsem narazil byl ten, že strofy/verše (myšlenkové celky, které jsou tvořeny verši, zde mohu uplatnit myšlenku, že i verši, což je zajímavé) nejsou od sebe oddělené mezerou. Celkový dojem tím hodně ztrácí a čtenář neví, kdy se mění myšlenka, pohyb v ději či jen kdy má čas na oddech.

Při čtení básně na druhou stranu byl děj jednoznačný, ucelený a celkem dobře zvládnutý. Neměl jsem pocit, že by mě v básni něco vysloveně narušilo čtení a ani nebyl problém si představit příběh (což je u básně obvykle problém, jelikož je její čtení náročnější)

Poslední dva rýmy, dovolím si použít název strofa, jelikož je to znovu další myšlenka v ději básně, má jiný typ rýmu než předchozí části. To je obecně dost velký problém.
Jako čtenář chápu dva typy básní. A to podle toho, jak básně čtu.
Máme zde básně rychlé (které se hodně rýmují, jsou kratší a jejich přednes je hodně svižný)
A básně pomalé, které mají složité texty a obecně spíše popisují děj. Budete se divit, a tímto stylem se dříve hodně psali knihy.
Zde bych se přiklonil spíše k II. stylu, tedy pomalejšímu čtení. Věty nenesou stejný počet slov a jejich zvuková souhra není 100%. Ale i zde je jiný typ verše chyba a čtenář tak narazí v rozečtené básni na problém a musí se zastavit, aby dobře pochopil myšlenku autora a rým ve verši si tak správně znovu odrecitoval.

Kolem a kolem zde čtu báseň, která patří do kategorie těch více zdařilých. Nese jasné poselství, je relativně dobře napsána a neobsahuje přehršel gramatických chyb. Bohužel zde máme překlik, který je ve verši vysoce nežádoucí.

Báseň ohodnotím jako celistvé dílo bez bodového ohodnocení, tedy jen jako celkový dojem.

Celkový dojem & výsledné hodnocení textu: 50 Bodů

Q
Fundolinek

Příspěvekod eSta » 19 pro 2019, 01:31

Dobrý den, a večer přeji
Všem co rádi u mu sedí :) hodiny a hodiny doma v teple stráví
Na co bychom ven chodily když můžeme doma v teple býti
zase se už štedrý večer blíži nový rok snad lepší bude .
Všichni nedočkavě čekáme kdo si domů Gold feníra odnese ...... už je nás je jenom pár to zas bude velký dar :))
nadělí nám ho náš imaginarní ježíšek já si chodím po světě s panda ringem a petem vypadám v tom nádherně
něco málo jsem tu napsal a však přeji všem kdo rádi Reverse Mu hrají a pro celý A-team co pro nás dělá
je to někdy jako moje druhá rodina a už zase půjdu spát at tu můžu rano v lorencii stát

Všem přeji krásné prožití svátku a bohatého ježíška váš Dise :)
acc Disease <3 :) :) :)

/Vyhodnocení

Vyhodnotil jsem styl díla jako: „komentář, přání“ [neumím k tomuto textu díky mým omezeným znalostem přiřadit vhodnější slohový útvar.]

Příspěvek splňuje zadané pravidla soutěže, ovšem dle jeho rozsahu a stylu napsání jej chápu spíše jako přání od hráče Disease, který se tímto nechtěl zapojit do soutěže pisálků, ovšem alespoň touto neurážlivou a hezkou formou chtěl poděkovat A-týmu a všem ještě jednou popřát hezké svátky.

Děkuji a cením si tohoto rozhodnutí. I tobě přeji krásné svátky a šťastný nový rok.
Jako člen týmu ti slibuji, že se budeme snažit do dalšího nového roku stejně jak doposavaď, a jak naše technické zázemí, tak vývojový sektor neusne na vavřínech.

Krásný večer.

Q

/Bez bodového ohodnocení
eSta

Příspěvekod Fresib » 19 pro 2019, 14:34

suchý úvod.....

Je středa dopoledne, sedím na gauči a přemýšlím. Přemýšlím o čem bych tak mohl psát a zatím jsem došel ke dvou nápadům, jak splnit ono zadání.
Má první myšlenka je vřítit se do mé fantazie a vymyslet strhující příběh, ale tohle je moc náročný a já nemám tolik sil.
Volím druhou možnost, jenž je mi jednodušší i příjemnější. Tady je.

Následující příběh je zkreslený. Postavy v něm jsou skutečný. Zkreslil ho zub času a já sám už nevím, kde je pravda, ale takhle to nějak bylo.
Usaď se. Pokud máš příležitost, napij se. Povím ti svůj příběh. „O čem?”

O hlouposti a naivitě malého kluka

Pamatuješ si dobu, kdy mít doma počítač bylo něco vzácného? Kdy jsi chodil ke kamarádům hrávat nejrůznější počítačové hry a hádali se o to, kdo bude teď hrát?
Jistě, že jsi vzpomínáš. Když o tom mluvím, matně si vybavuji The Sims, Postel 2, Fallout 3, Tomb Rider, Crysis a dokonce i Supaplex či Prehistorik.
Ale to jsem teď odbočil. Vrátím se zpátky k tomu, co ti chci povědět. Budu ti povídat o MU Online, hru, kterou oba dobře známe.

Bylo mi deset let, možná více, slyším zvuk mého vyzvánění, dnes už legendárního telefonu Sony Ericsson K750i. Volá mi můj tehdejší dobrý kamarád,
se kterým jsem hrával především počítačové hry.

Říká mi: „Hej kámo, okamžitě přijď. Pařím zrovna jednu supr hru, bude se ti líbit." Neváhám.

Jsem u něj v pokoji. Probíhá registrace. Dvakrát klik.

Webzen

Přihlašovací jméno, ještě heslo. Bum.

„Teď si vyber postavu, tahle je nejlepší!” řekl můj kamarád s nadšeným hlasem.

„Nejlepší? No jistě! Nagelovaný, osvalený hezoun bude určitě nejlepší, ale mně je nesympaticky.” pomyslím si ve své hlavě a mezitím klikám na další postavy.
„Ne. Ne. Zas další hezoun, jen blonďatý. Co je zas tohle?”
Zbývá poslední možnost. Kliknu a spatřím krásnou dívku se špičatými uši, jenž se mile usmívá. „Za tuhle budu hrát.”

„Ne, nebudeš!”

Následuje slovní přestřelka, kde se mi kamarád snaží vysvětlit, jak je tahle postava k ničemu. Neposlouchám ho. Místo toho sním o jejím jménu.

Afrodita. Nenapadlo mě nic světoborného ani osobitého.

Došlo k menší šarvátce, nic zlého. Kamarád si jen uvědomil, že mé rozhodnutí nedokáže změnit slovy, rozhodl se mi v tom tedy zabránit fyzicky. Děti.
Byl větší, já však rychlejší. Ale i tak se mému kamarádovi něco povedlo, za což jsem dnes rád. Tím jak do mě žduchl, jsem napsal špatně její jméno
a tak vznikla elfka jménem Afrodii.

Dále už to znáš. Pamatuješ si své první kroky v teto hře, v tomto světě. Proto není třeba ti cokoliv říkat. Oba dva zde máme svůj příběh.
Vezmu tě tedy rovnou na konec mé MU kariéry. Velmi jsem toužil po Sylphid Ray setu, jelikož byl opravdu krásný. Žádný hráč ho neměl. Nedal se tehdy koupit,
jen vyrobit. Jednoho dne se tohle však změnilo.

Obrázek

Ze zvědavosti kliknu.

Sylphid Ray+13+L+DD+Ref+Rate

„Ten set bude můj.”

Nevzpomínám si, jakou měl prodejce přesnou představu o ceně. Jeho představu si vymyslím.

„Mám nabídku na 200 JoCů, dáš mi víc?”

„Mám jen 20, ale dam ti Black Fenu, svůj exe Red Spirit set+13, 200 Kč a svou mptrojku. Jaká je tvá adresa?”

Vidíš? Tak moc jsem po něm toužil, že jsem se vzdal své jediné mptrojky. :)

Uplynul týden, balíček dorazil a já získal svou pýchu. Každý elf mi psal tu větu, kterou určitě moc dobře znáš. Naparování však skončilo dřív, než začalo.
„Proč?” Vysvětlím ti to. O pár dnů později mi volá kamarád. Říká mi, že si pravě píše s nějakým adminem, který mu tvrdí, že se mohu stát součástí GM týmu.
Stáčí mu jen napsat moje přihlašovací údaje.

No, dál to nechám na tvé fantazii. Ale zasmějme se společně. :) Desetiletý kluk součástí GM týmu, jak hloupé.

Dodnes nevím, jaký darebák mne oloupil, zda můj kamarád či nějaký hráč, ale na tom už nezáleží. Jelikož mě oloupila má naivita a nezkušenost.
Každopádně s dětskou psychickou tohle dost zamává. Přišel jsem nejen o svou nejoblíbenější hračku, ale i o část sebe.
S odstupem času jsem však získal něco víc. „A co?"

„Cink." Zvonec.

Jakým způsobem mě tato hra ovlivnila? Tohle jsi už domyslíš sám.

Důvěřuj, ale prověřuj.

Darebák

/Vyhodnocení

Vyhodnotil jsem slohový útvar jako „Vypravování“
Dílo obsahuje veškeré parametry tohoto slohového útvaru a budu jej podle toho i hodnotit.

Líbí se mi začátek příběhu. Nenuceně nás přivádí do vypravování, v klidu a pomalu představuje děj. Styl promlouvání vypravěče se čtenářem je zde příjemné a navozuje pocit propojení a porozumění.
Zbytečně dlouhé rozestupy odstavců jsou při čtení však nepříjemné až nepohodlné.
Zasekl jsem u věty:
Usaď se. Pokud máš příležitost, napij se. Povím ti svůj příběh. „O čem?”
Kde nerozumím, jak mám chápat výraz: „O čem?“, když celá předchozí věta je psána jako vyprávění vypravěče a nikdo jiný než on zrovna teď nemluví.

Střed vypravování je zvládnutý celkem dobře, myšlenka se postupně rozvíjí. Znovu mám problém s přespříliš velikými vzdálenostmi vět od sebe, díky čemuž vzniká v textu trhlina a menší chaos.
Přímá řeč ve vypravování zvládnutá uspokojivě.
/znovu je zde použita přímá řeč, který zde nemá co dělat [„Proč?“] Znovu, mluví jen vypravěč. I věta typu, a co ty, ptáš se proč? Je jen jeden hlas jednoho muže – vypravěče. Zde se přímá řeč nikdy neuvádí.

Celé dílo až do konce je napsané jednou rukou, jedním stylem, který si drží jak tempo, tak styl. To je dobře a čtenář má díky tomu příjemnější prostředí pro čtení příběhu.
Konec je ovšem oproti celému dílu utnutý hrozně brzy, jakoby ochuzen o nějaké vyvrcholení, poučení či jen zhodnocení autora.

S odstupem času jsem však získal něco víc. „A co?"

„Cink." Zvonec.

Jakým způsobem mě tato hra ovlivnila? Tohle jsi už domyslíš sám.

Toto znění velmi kazí celkový dojem z celé práce a to si myslím je strašná škoda.
Inu…

Dodržení sloh útvaru 1-20: 17
Chronologie příběhu 1-20: 14
Myšlenka 1-20: 10
Zpracování 1-20: 10
Celkový dojem 1-20: 12
Výsledné hodnocení textu: 63 Bodů

Q
Fresib

Příspěvekod Naninka » 21 pro 2019, 17:38

Zdravím

Chtěla bych Vás vnést do mého moc smutného příběhu s názvem "Moje první MU láska".
Ačkoliv si budete myslet, že se jedná asi o nějakého klučinu, tak jste na omylu. Tohle je mnohem horší a nepřála bych
to zažít i tomu největšímu nepříteli. Doporučuji si připravit kapesníčky, bude to hrozně emotivní příběh.

Když mi bylo asi 13 let, můj tehdejší "přítel" si hrozně přál abych MU online hrála s ním.
Kývla jsem mu na to, pouze pod podmínkou že budu mít to zvíře, na kterým ostatní hráči jezdí. Tak hrozně moc se mi ta
fenečka líbí, že každou sezonu mě věrně doprovází a stojí vždy po mém boku. Ať už v expení, nebo v PvP. Ano jak jste už asi
většina z Vás pochopili, jedná se o fenu. Ale né tak ledajakou. Jedná se o mojí vůbec první Gold Fenu na serveru.

Moje první MU láska.

( První a poslední screen mého Stifiho cca před 10 lety )

Obrázek

Psal se asi rok 2010 kdy na jeden nejmenovaný server vypustili to krásné, majestátní zlaté zvíře.
Byla to láska hned na první pohled. Ten zlatý štít co lemoval její bílou srst tak úžasně zářil že při pohledu na ní se
ve mě probudilo to dítě co touží po vysněné hračce. Řekla jsem si, že ji musím mít za každou cenu. A to se i stalo.
Jenom že, první problém byl v tom, že fenečka se dala koupit jenom na zlatý. Což bylo poslání reálných penízků na podporu
serveru, za což jsme dostali odměnu v podobě těch zlatých. Pro mě to byl v té době obrovský problém. Tehdy stála asi nějakých
2500 kč, a pro dítě co chodí ještě na základní školu, a nemá žádné kapesné to bylo hrozně moc peněz. Bohužel už jsem se pomalu
loučila s myšlenkou že na ní budu někdy jezdit.

ALE, co bůh nechtěl, a nebo chtěl ... dostala jsem poprvé k narozeninám penízky.
Maminka s babičkou mi kladly na srdce, že už jsem velká holka, a že penízky musím využít na něco potřebného. Všechno
jsem jim s úsměvem na tváři odkývala zároveň s myšlenkou že budu mít Gold fenu. Jupíííí !! Hned po oslavě narozenin,
bez jakéhokoliv přemýšlení, co řeknu mamce a babi když se mě budou ptát co jsem si koupila, jsem utíkala na poštu si dobít kreditek.
Po té jsem mazala domů co nejrychleji to šlo. Doma jsem si sedla k počítači a začala psát. S takovým tím šťastným stupidním
úsměvem na tváři jsem začala psát tomu nejvyššímu šéfíkovy MU online, že bych ho prosila o vytvoření Gold Feny s tím že zlatý na její
koupi už mám na účtě. A teď už zbývalo jen čekat, čekat a čekat až mi tu krásku vytvoří. Dny a měsíce plynuli, každý den jsem se
10x dívala na email jestli mi už náhodou nenapsal že ji mám. Dodávám že jsem se budila kolikrát i v noci a dívala se jestli napsal, či ne.

A najednou to bylo tady. On napsal ! Napsal že děkuje za podporu serveru a že jí mám vytvořenou.
Yes !. To dvouměsíční čekání na ní se vyplatilo. MÁM JÍÍÍ, JE TAM !! Je tak krásná, a je MOJE ! Hned jsem "jí" (pro mě to byl on ) dala
jméno. Ano pro některý to bude vtipný, a budou si myslet že jsem debil :roll: Ale já z něho byla fakt úplně nadšená s velkým N. Takže moje
první, úplně ta největší MU láska dostala jméno Stifler. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem očima posouvala tu kontrolku načítání aby se to
co nejrychleji načetlo. Byla to snad věčnost :D . Bože je tak krásný, byla jsem nejvíc nejšťastnější dítě na světě.

Ale to bych nebyla já, abych nezamachrovala ve Stadku 2, kde se tehdy chodilo pokecat, pokilovat a táák.

Vždy tam byla hromada hráčů. No jelikož bylo 6 hodin ráno, nikdo tam zrovna nebyl. Říkala jsem si, že ještě mrknu na foro, jestli tam
Administrátor nenapsal i nějaké novinky, když už tam dva měsíce nebyl. Byla to pouhá minutka která mi tehdy změnila život. Jedno hloupé
pochybení a vše bylo pryč. Když jsem se po té minutě podívala do hry, jen jsem viděla poslední ubývající čtvereček mého Stifiho, a dole
krátký text " zkusím dmg jo ? " .... už se nedalo nic dělat. :cry: Na ten nick co proklínám do teď nikdy nezapomenu... FaZuLka :oops: ... A najednou byl
Stifi pryč, tak jako moje radost, moje nadšení.. a hlavně moje peníze.

V tu chvíli jsem ani sama nedokázala rozeznat co pociťuji, jestli vztek,zoufalství či smutek. Po krátkém bez hybném koukání na obrazovku jsem se rozbrečela..
chápete to ?! on mi ho zabil ! prostě jen tak : D ... Dva měsíce čekání na jeho zrození a za minutu byl mrtvý :shock: .. asi po 10 minutách jsem hned psala Administrátorovi
jestli by mi ji nemohl oživit,a doufala jsem že tam ještě bude, a nebudu muset čekat. Ano, byl tam. Ale dostala se mi šokující odpověď. Úplně se mi vysmál do "tváře" s větou
... "to je tá fena co jsem ti vytvořil před 10ti minutami ? : D : D : D " A já v tu chvíli nevěděla či se smát, a nebo jestli ho mám zabít :lol: :oops:

No aby jsme se dostali k závěru, a nebylo to příliš dlouhé, tak fenu mi samozřejmě neoživil. Jelikož by to stálo další zlatý, na který jsem už
bohužel neměla penízky.

Takhle milý hráči a členové A teamu končí můj smutný příběh s mojí první a vysněnou pěti minutovou Gold fenečkou.

Jen dodám, že mamka se mě po těch dvou měsících NAJEDNOU ( asi zákon schválnosti ) zeptala kde mám ty peníze, že bych si mohla koupit nové
věci do školy. Po tom co jsem jí to vyklopila, jsem ještě k tomu všemu dostala pořádně na čuňu a od té doby mi peníze k narozeninám už
nedali : D : (

A ponaučení ? Nikdy opravdu NIKDY nebuďte, ačkoliv chvililinku .. AFK na fenečce, může jí to stát život : (

R.I.P. Stifi († 15.09.2010) : ( : D : D

Tímto bych chtěla poděkovat všem těm, kteří můj, ačkoliv smutný ( teď už vtipný ) příběh dočetli až do konce. : )

Můj život to ovlivnilo na tolik, že už jsem k narozeninám nikdy nedostala penízky na to, abych si mohla koupit to, co chci já. : D

S pozdravem a přáním hezkého večera

Naninka

/Vyhodnocení

Dílo obsahuje veškeré parametry tohoto slohového útvaru a budu jej podle toho i hodnotit.

Uff. Celý text jsem četl asi desetkrát a stále nevím jak správně a objektivně mám toto dílo ohodnotit.
Celkově je děj vyprávěný dobře, drží si tempo a správné slohové vyjádření vypravování. Máme zde podařený úvod, zápletku, nějaký střed a vyvrcholení s dobře stylizovaným koncem, který nám dokonce dává ponaučení.
Myšlenky jsou dobře od sebe oddělené, ovšem dávat mezeru nemusíme. Bohatě stačí jen přejet na další řádek, ale to bych byl asi již vytipa.
Co se mě vysloveně nelíbí a hrozně to ubírá na profesionálním dojmu, jsou smajlíci. Jejich užíváním je dnešní lidstvo posedlé a do soutěžní práce se to více jak nehodí. Čtenář musí poznat z textu, jak se cítí vypravěč, nikoliv aby vypravěč dával za věty smajlíky s jeho emocemi. To je chyba, která ničí text na první pohled.
Jako další bod kde jsem na pochybách je užití zdrobnělin a přetvořených slov, sloužících za účelem zdrobnění či něčemu jakoby slangovému výrazu. Jupííí, mám jííí, apod.
Celkově při prohlížení textu narážím na celkem veliké chyby. Jsou jimi malé první písmena ve větě:
chápete to ?! on mi ho zabil ! prostě jen tak : D ... Dva měsíce čekání na jeho zrození a za minutu byl mrtvý .. asi po 10 minutách jsem hned
Nadměrné používání teček (…), kdy rozdělujeme výstřel z kozlice: (..) a rozsypaný cukr (…..). Správně jsou vždy jen tři tečky a vždy jsou za posledním písmenem. Ne jinak. Fungují jako jakékoliv jiné interpunkční znaménko.

Celkově je toto vypravování strašně protichůdné, jelikož dobře vymyšlený příběh naráží v průběhu na strašně veliké chyby a kazí celkový dojem z díla. V celém textu se nám neobjevují téměř žádné gram. Chyby, souvětí jsou čtivá a sem tam se dočkáme i kvalitních a dobře zpracovaných odstavců.

Rozhodně zde z mého pohledu padla volba na špatný typ vyprávění. Věřím, že se dalo docílit identického dojmu (stvoření dívenky v roli vypravěče) za použití jiných, správných nástrojů.
Ač se to četlo hezky, tyto chyby budou hrát v celkovém hodnocení podstatnou roli.

Dodržení sloh útvaru 1-20: 17
Chronologie příběhu 1-20: 17
Myšlenka 1-20: 10
Zpracování 1-20: 10
Celkový dojem 1-20: 10
Výsledné hodnocení textu: 64 Bodů

Q
Naninka

Příspěvekod Ignorant » 22 pro 2019, 15:36

Zaslechneme-li zmínku o zmizelých pevninách, ztracených městech, zaniklých civilizacích, obvykle se nám vybaví Atlantida. Zdaleka však není jediná. Je tu například bájná země MU. A o této zemi bude také tento příběh.

V dobách kdy ještě bohové na nebi seděli a světu vládla magie, ležel uprostřed oceánu již dnes známý ztraceny kontinent Mu.
Tento kontinent oplival různou magií. Dle pověsti zde byla tak mocná přírodní magie, která nedovolila duši opustit tělo na moc dlouhou dobu. Jinými slovy kdokoli se na tomto ostrově nacházel, nemohl zemřít nadobro. Proto se zde začaly trénovat nejrůznější rasy pro boj. Od mágů až po samotné elfy, kteří tuto přírodní magii dokázali vskutku nejlépe využít. Tyto rasy zde trénovali a sváděli mezi sebou nekonečné boje. Jednou zde vody oceánu vyplavili malé dítě. Onoho dítěte si všiml jeden ne moc talentovaný bojovník jménem Loken. Loken věděl, že dítě zde nepřežije a on sám nemůže opustit ostrov, až do doby kdy bude připraven k boji. Proto se rozhodl, že se o chlapce postará a zkusí ho vychovat na onom zvláštním ostrově. Chlapce pojmenoval Viracocha.
Aniž by věděl, že za několik let toto jméno bude známo ve všech zemích. Rozhodl se, že bude Viracochu trénovat pro boj s mečem. Netrvalo dlouho a Viracocha překonal v boji Lokena. Také začal projevovat zájem o přírodní magii. Jak čas běžel, stal se z něj úctihodný mág, kterého málo kdo dokázal ošálit. Jednou když zase různé klany bojovali o nadvládu ostrova, se Loken připletl do boje když chtěl ochranit mladého Viracochu. Když se boj utišil na tolik, aby se k Lokenovi dostal, byl už mrtvý. Viracocha ale věděl, že když počká určitou dobu tak se duše Lokena opět vrátí do jeho těla, proto taky čekal.
Po pár týdnech čekání si Viracocha uvědomil, že to je tentokrát jiné a Loken už se zřejmě nevrátí. Vrátil se na bojiště, aby se přesvědčil, že i ostatní bytosti se nevrátily k životu. Byl to zvláštní pocit. Snad poprvé měl strach o svůj život. Rozhodl se vyrazit na cestu a zjistit co se na ostrově stalo s magií. Jak tak procházel ostrovem, všímal si kolik bytosti tu vlastně žije. A že ne všechny jsou nepřátelské. Spřátelil se s jedním mladým elfem jménem Zula, kterého zachránil ze spáru bestie. Ten mu přísahal svou oddanost do doby,než bude mít možnost mu tento dluh splatit. Na své cestě za poznáním se Viracocha učil od Zuly umění posílení ducha, které se Zula naučil od svého otce ještě dříve, než byl poslán na ostrov trénovat. Bylo nezvyklé, aby člověk mohl ovládat umění elfů. Po několika lekcích překonal Viracocha i Zulu v umění posílení ducha. Toto už přišlo Zulovi zvláštní aby obyčejný člověk tak rychle zesílil.
Proto se začal Viracochy vyptávat na jeho původ, ale ten mu nedokázal odpovědět. Na cestě za poznáním sváděly boje se všemožnými tipy kreatur. Od malých hloupých a slabých pavouků, až po ty největší žijící monstra tohoto ostrova.
Netrvalo dlouho a Viracocha byl tak mocný, že se mu už nikdo nemohl rovnat. Jednou když spolu bloudili, zatřásla se země. Viracocha při tomto zemětřesení spadl do propasti. Když se k němu Zula dostal byl už Viracocha na pokraji smrti.Zula věděl že je jen jedna možnost jak Viracochu zachránit. Předal mu svou přírodní energii, tím sice splatil svůj dluh a Viracochu zachránil, ale svůj osud tímto činem zpečetil. Poslední slova Zuly byly aby se Viracocha nezlobil, nesmutni, že musí jít dál a zjistit, co se stalo s magií ostrova. V ten moment se ve Viracochovi něco zlomilo a začal běsnit. Po třech dnech a třech nocí upadl běsněním vyčerpaný Viracocha do bezvědomí. Jakmile se probral, všiml si jaké škody jeho síla napáchala a kolik bytostí ač zlých či dobrých připravil chladnokrevně o život. Některé bytostí, které viděli Viracochovo běsnění a přežily, se k němu přišli prosit o to aby je mohl učit jak zesílit. Viracocha souhlasil ale jen pod podmínkou, že se k sobě nebudou nijak vázat, protože měl strach z další ztráty. Viracocha a jeho skupinka čtyř členů, kde každý byl jiné rasy, odešli do údolí,kde si postavili tábor. Slíbil jim, že nebudou pokračovat dříve, než všichni zesílí. Jak sílili učedníci sílil i učitel. Viracocha často přemýšlel, kde jsou duše Zuly a Lokena. Nebyl již smutný, protože věděl, že je šance navrátit je k životu. Pokud by našel zdroj přírodní magie věřil, že by to dokázal. Jediné co však nevěděl je to, že je synem matky přírody Gaiy. Proto měl takovou moc. Všechnu moc totiž sbíral z okolního světa i bytosti co byly v jeho blízkosti. Když po cyklu sedmi let nastal další velký boj o nadvládu ostrova, tak Viracocha neváhal a rozhodnul se této bitvy zúčastnit jen se svou čtyř člennou skupinkou učenců. Žádný z mocných klanů je nebral vážně. Přece jen co zmůže hrstka lidí proti ohromné armádě. Viracocha měl však další cíl. Už se nemohl dívat jak krajina a zvířata trpí po každé velké bitvě. Proto se rozhodl, že zabije každého kdo před nim nepoklekne a nebude přísahat svou oddanost. Jak se rozhodl tak také udělal. Šel za vůdcem nejsilnějšího klanu a sdělil mu své požadavky. Ten se mu však vysmál a dal příkaz zabít ho i jeho skupinku. Nikdo však nečekal, že pouhým jedním mávnutím ruky zabil všechny nejlepší bojovníky tohoto klanu. Ani sám Viracocha netušil, že má takovou sílu. Zbylí členové přijali jeho požadavek a poklekli. Od té doby chodil na bojiště sám se svou skupinkou. Ztráty byly minimální a výsledek měl velký obdiv. Takhle se zanedlouho stal Viracocha jediným vládcem Mu kontinentu. Zavládla doba míru. Jak to tak ale bývá, mír nemohl trvat na věky. Vůdci těchto bývalých klanů chovali několik let v sobe zášť vůči Viracochovi a chtěli se ho zbavit, aby zase mohli vládnout. V historii poprvé se tak stalo, aby se sešli vůdci všech bývalých klanu a společně plánovali, jak se zbavit Viracochy. Když byla noc, vpadlo několik zabijáku do Viracochova hradu.
I Viracochovi učedníci opojení silou, kterou díky němu získali, se rozhodli ho zradit. Přišli do jeho ložnice a ve spánku ho několikrát bodly do srdce. Viracochův osud však nebyl zemřít. Díky jeho božskému původu. Vstal a po této zkušenosti si uvědomil, že na tomto ostrově trvalý mír nebude nikdy možný. Proto použil všechnu svou zbývající sílu, aby tento ostrov potopil. Ostrov se zatřásl a začal se pomalu potápět. Všichni i zrádci klekli znovu na kolena a začali jej prosit o odpuštění, avšak marně. Viracocha byl už znavený jejich pýchou a nedůvěra se v něm jen o to víc prohloubila. V momentě kdy kontinent Mu dosedl na dno oceánu a už i ta poslední bytost zahynula, teprve až pak vyčerpaný Viracocha v klidu zemřel.

A toto byl příběh o síle, přátelství, magii, naději ale také o zradě, nenávisti, závisti a o ztraceném kontinentu MU.

/Vyhodnocení

Cítím, že největším hnacím motorem tohoto příběhu byla myšlenka. Vytvořit si vlastní svět, který nějakým způsobem navazuje na MU není zrovna jednoduché. Vypravěč musí skloubit hrozně moc proměnných, aby příběh dával smysl. Nemáme zde vysvětleno hrozně moc věcí, které by bylo vhodné v příběhu nějak vyřešit. Například:
Proč se sem posílali lidi trénovat, když zde pak působili dlouhodobě a bojovali proti sobě?
Proč zanechal Viracocha (nebo jak se to sakra píše) pátrání po ztracených přátelích? Jeho konání najednou nedává smysl, protože tento zlomový bod nebyl dobře vysvětlen.
Další problém jsou špatně na sebe navazující věty.

…Proto se zde začaly trénovat nejrůznější rasy pro boj. Od mágů až po samotné elfy, kteří tuto přírodní magii dokázali vskutku nejlépe využít. Tyto rasy zde trénovali a sváděli mezi sebou nekonečné boje. Jednou zde vody oceánu vyplavili malé dítě….

Polovina odstavce je úvod do děje. A najednou, v tom samém odstavci máme zlom děje, který není oddělený dalším odstavcem. To je chyba a textu to vadí. Já jako čtenář v tomto bodě zastavím a vracím se o větu zpátky, zdali jsem nepřehlédl nějakou důležitou informaci. Dávat si pozor na stavbu souvětí.
Ono celkově text působí trošku kostrbatě. Někdy zde máme často se opakující slova, jindy nedobře spojené věty v odstavci, které na sebe plynuje nenavazují.
Od začátku tréningu až do bodu, kde ztratil své přátele text dává smysl a čte se celkem dobře. Pak se kvalita posunuje směrem dolů. Konec je vysloveně uspěchaný, a je to škoda, jelikož ta myšlenka není špatná.

Abych jen nekritizoval, dílo obsahuje všechny body správného vypravování. Úvod, začátek, nějaký hlubší příběh, zápletku a konec. Nedostává se nám bohužel na konci nějakého dovětku, zhodnocení či alespoň výřezu hlavní myšlenky textu, což je škoda. Příběh je celkově ošizený o hodně detailů, uvědomuji si, že není možné tolik informací zpracovat do takto krátkého vypravování. Příště se zaměřit raději na kratší časový úsek a ten zpracovat lépe a detailněji.

Dodržení sloh útvaru 1-20: 18
Chronologie příběhu 1-20: 10
Myšlenka 1-20: 15
Zpracování 1-20: 15
Celkový dojem 1-20: 15
Výsledné hodnocení textu: 73 Bodů
Bohužel dílo nedodrželo základní podmínky tohoto kola a je tímto diskvalifikováno.
Q
Ignorant

Příspěvekod Quetzalcoatl » 27 pro 2019, 18:40

Tak, máme za sebou konec II. kola této soutěže. Rozhodování mě trvalo 5 hodin, kdy jsem si stále dokola poctivě a nezaujatě četl texty, psal si poznámky a snažil se vše zohlednit nezaujatě, věcně a pro všechny stejně.
Bral jsem ohled na to, jak na mě vaše dílo působilo jako celek, jaký jsem měl z něho dojem. To byla největší myšlenka tohoto eventu.

Nakonec jsem vybral poslední tři díla.
Texty od Darebaka i Naninky jsou si neskutečně podobné, oba dva dokonce (hele, nedomluvili jste se na mě?) dělali úplně ty samé chyby. Rozhodnout takové práce bylo strašně moc složité a já se přiznám, že vás dva jsem posuzoval nakonec a trvalo mě to více jak hodinu. Jelikož jsem si netroufl v tomto ortelu sám, zaslal jsem texty dvěma lidem (jež jsou spisovali, jeden píše do novin a druhý reálně píše knihy) aby mě pomohli posoudit texty. Shodli se stejně jako já, ač to bylo náročné.

Máme zde menší změnu.
Zpětná reakce z více stran od hráčů a soutěžících zapříčinila přehodnocení v nahlížení na základní fakt, kterým je dodržení základních bodů, zda-li práce splnila zadání.
Ač jsem psal v podmínkách volnou adaptaci, tak je nedobytnou pravdou, že se dílo muselo točit kolem hry.
Hráč Nastěnka tento detail ve své práci bohužel nesplnil.

S hodnocením jsem neoblomný, tak jak jsem díla vyhodnotil je i zapíši a beru je jako dogma. Nejlepší práce z těch co se sem posílali ovšem nesplnila základní kritérium, takže po konzultaci se samotným autorem jeho díla vyhlašuji jako nejlepší, ovšem neplatné.

Vítězi II. kola této soutěže se tak stávají:

Darebak
Se 63 body
&
Naninka
Se 64 body

Tyto práce a schopnosti autorů jsou téměř na identické úrovni. Bude zajímavé sledovat finální kolo.
Děkuji všem za účast na tomto eventu.
Q
Quetzalcoatl

Příspěvekod Quetzalcoatl » 06 led 2020, 21:51

III. a poslední část soutěže o nejlepšího pisálka serveru ReverseMU

Obrázek

Existují mnohé způsoby jak psát, o čem psát a v jakém tvaru svůj příběh utvářet. Dříve či později však počneme odhalovat, že psaní má více úskalí, než je na první pohled znát.
A z krásného příběhu se pomalu stane noční můra.

Pisálci! Dostali jste se opravdu daleko. Z davů zbyli jen dva, stojí tu a čekají na poslední zkoušku.
Křest ohněm a ledem! Chceš zlatou fenu, tak poslouchej, neb to nebudu více vysvětlovat.

Zadání posledního úkolu:
Dynamika, popis akce souboje mezi dvěma rovnocennými soky v bájném světě MU [dle obrázku]
Popis se bude odehrávat v akci, přímo v řeži onoho souboje a to dle těchto pravidel:

Pravidlo 1:
Text bude obsahovat 5000-5250 znaků a to dle tohoto internetového vyhodnocení https://www.pocetznaku.cz
Jiné nebude bráno v potaz. Text se počítá od začátku po konec, vč. dovětku či podpisu. Text mimo tento rozsah okamžitě diskvalifikuji.

Pravidlo 2:
V textu bude min. 5x přímá řeč. (vyhotovení či přizpůsobení nechám na vás)

Pravidlo 3:
V textu se musí objevit tyto 4 slova přesně v tomto tvaru. Jiný tvar nebude brán v potaz.
- vystříkla
- vzedmul
- jiskry
- nikdy

Pravidlo 4:
Jeden z těchto dvou válečníků musí prohrát. Jestli zemře, záleží na vás. Na konci bude jen 1 vítěz.

Hodnotit budu veškeré prvky tohoto textového útvaru. Jak stavbu vět, souvětí, tak i gramatiky a stylizace.
Těším se na vaše práce!

Nechť vyhraje ten nejlepší!

/Příklad textu: (z mého min. textu, který byl použit jako předchozí event. o gold. Fenu. Nejedná se o nějaké zdařilé dílo, ovšem postačí jako vhodná inspirace)

Ostří mečů protínalo vzduch a smrtelně svištělo kolem obou válečníků. Jejich hekání a vrčení tlumilo jen řinčení kovu a odlet jisker, které osvětlovali souboj v mlze vzedmutého prachu. Boj byl vyrovnaný, zuřivý a nelidský. Chvilku měl navrch Druss a vzápětí Bělovlasý Drusse zatlačil se sérií útoků a už, už to vypadalo že Druss padne, ale i on vyrazil v protiútok a počal zatlačovat boha zpět. Rány mečů byly nekonečné, ani jeden z obou neměl navrch.
Minuty se pomalu vlekly ztichlou arénou, kde v bojové vřavě měřili své síly dva válečníci, z nichž ani jeden nebyl lepší jak ten druhý. A tu se ozvalo zaskřípění, zařinčení a dvě tlumené rány.
A bylo ticho. Dav lidí sledující mlčky v napětí souboj nevydal ani sten.

Od vás očekávám rafinovanější a sofistikovanější dílo, obsáhlejší s nabídkou větší akce.
Ha, ja já se těším.

Váš
Q

Konec eventu bude 16.01.2020 v 23:59 středoevropského času.
Pokud mě však oba dva napíšete, že máte hotovo a chcete vyhodnocení dříve, splním vám vaše přání.
Quetzalcoatl

Příspěvekod Naninka » 16 led 2020, 22:34

Jako osamělý poutník jsem prošla už mnoho zemí.Moje putování přešlo dlouhou cestou od města Lorencie až po daleký Acheron.Po cestě jsem potkávala
spousty zajímavých lidí ač někteří z nich byly skvělími válečníky,a svými příběhy mě doprovázeli na cestách.
Nikdy jsem však nepobyla nikde dlouho,moje cesta byla daleká s mnohými
překvapení.
Blížila se tma,a nad Deviasem se začali na obloze objevovat tisíce zářivých hvězd.Sníh pokryl celou krajinu,a jelikož byla ukrutná zima,
rozhodla jsem se utábořit kousek od nedalekého lesa.Abych se trošku zahřála,rozdělala jsem si oheň,koukajíc
do něj,jak se plameny vztýčí nad oblouhou jsem si v hlavě promítala všechny ty úžasné příběhy.V tom mě vyrušilo nějaké šustění
vycházející z lesů.Nevěnovala jsem tomu velkou pozornost a dál se rozplývala nad krásou ohně.
"Dobrý večer,mohu si přisednout?" vyslovil starý pán,který se objevil vedle mě.Můj pohled směřoval rovnou na tu záhadnou
postavu,která mě tak vylekala.Byl to
velký statný muž,měl šedý roztrhaný hábit s kápí na hlavě.Po jeho sundání mu na ramena spadla záplava bílých vlasů,které ve větru vlály přes jeho tvář.Vousy byly šedivé
a špinavé.I přes to
jsem si všimla jeho modrých očí z kterých vyzařoval zvláštní klid a mír,čeho jsem si však nemohla nevšimnout byla hrozivá jizva
co mu vedla podél očí až k vousům."Jistě že si můžete přisednou" odvětěla jsem mu.Chvíli jsme oba seděli u ohniště a jen tak beze slova
se dívali na plameny vynoucí se k nebi. Poté můž promluvil hlubokým hlasem."Řeknu ti příběh který spočívá mezi dobrem a zlem".Bez jakýkoliv
námitek jsem tiše seděla a poslouchala.
Již od pradávna,co světy osídlil život,svádí mezi sebou nerovný, mnohdy i krutý boj dobro a zlo.
Nenávidí se, brojí proti sobě ve snaze vymýtit jeden druhého jako voda proti ohni.I zde na Mu online se tenhle boj odehrál a zapsal se
tak do paměti celého serveru.Jeden z hrdinů nosil jméno samotného boha bohů Dia.Byl to statečný a silný mág, co se nebál položit
svůj život za dobro pro svojí zemi.Našlo se pár jedinců,jež měli tu odvahu se Diovi postavit,avšak bezúspěšně. Ale netrvalo dlouho, a jedna jediná bitva se mu stála
osudná.Sám nevěděl proti komu stojí, když se ocitl tváří v tvář tulákovi co se mu postavil.V jeho očích mu číšila nenávist ke všemu, chtěl zotročit celé lidstvo a donutit
jej, aby mu věčně sloužili.To však Die nemohl dopustit, jež se snažil ze všech sil, stalo se to, čeho se všichni obávali.Diova sláva pominula, byl svržen mocným bohem
Thorem.Říká se, že to byl bůh bouře, ale svoje swordy ovládal perfektně.Die věděl že mu síly na něj nestačí, a tak ustoupil v boji a zmizel daleko za obzorem.Dlouhou dobu
o něm lidstvo nic nevědělo, ale stále se šeptalo že přijde, že se vrátí a pomstí se Thorovi aby mohl navrátit lidu a zemi klid a mír.
"Musím více trénovat" pomyslel si Die a pokračoval dále ve vyčerpávajícím tréninku.Nemohl dopustit aby takhle skončil jeho lid. Přísahal
si že bude dřít natolik, dokud Thora neporazí.Až padne před ním na kolena, a tá temná doba pomine, bude mít teprve klid ve své duši. Věděl že jeho síly mu na to nestačí, že kouzla
co má jsou na Thora málo, a tak se rozhodl ujít dalekou cestu pro pomoct k jednomu z nejmoudřejších magic gladiátorů co zná. Po dlouhém cestování se s ním konečně setkává.
"Prosím, pomoz mi. Nauč mě více kouzel, abych mohl porazit Thora" žádal o pomoc už vyčerpaný a zoufalý Die. "Zdravím tě, mocný pane" odpověděl gladiátor jménem Šiva.
"Už jsem tu na Tebe čekal." Netrvalo dlouho a náročný trénink mohl začít. Šiva věděl jak je Thor silný, a proto Diovi poradil jedno kouzlo, co neumí ovládat nikdo na světě jen on sám.
Zeus byl připraven, vzedmul svojí hůl a vyrazil na dlouhou cestu.Když došel do Lorencie aby se mohl utkat s tím, koho se všichni bojí,nevěřil vlastním očím, uviděl
všude tu bídu, strach putující vzduchem. Lidé seděli na náměstí a v očích bylo vidět, jak se jim utváří slzy.Na chvilku ho to zlomilo ale jak si lidé všimly že přichází
ten kdo je může zachránit, ze slz se vytvořili v jejich očích jiskry naděje. "Okamžitě s tím přestaň!" vykřikl Zeus když viděl Thora ubližovat další nevinné oběti.
"Dívejme se kdo se vrátil, snad to není náš slavný Die" prohlásil ušklebavě Thor.V tom Zeus vytáhl svojí hůl o okamžitě zaútočil na Thora,najednou se celé nebe zatmělo,lid utichl,
utichl celý MU kontinent.Všichni se mlčky dívali co se bude dít a tajně doufali v Diovo vítězství. Thor vytasil svoje meče a zaútočil, avšak Die zůstal dále v klidu
a se svojí mršností se mu uhnul.Rozvinul svoje křídla a stáffkou vykouzlil kouzlo, jehož efekt vyvolat smrtící, ostré ledy. Thora to zasáhlo, avšak znovu se postavil a vracel protiúder.
Vyzdvihl svůj meč a Diovi sekl přes celou tvář. Krev mu vystříkla až do okolního davu, hrůzou divajíc co se bude dít dál.Najednou se Diovi rozzářili oči, byly celé bíle a postupně začal
zářit celý, pak silně udeřil do země tak moc,že vše utichlo. Thor odletěl několik metrů daleko a nehýbněc ležel. Thor padl!.
"Teď už musím jít spát" odvětil stařík a přikryl se svým šedým hábitem.V hlavě se mi honilo spousta myšlenek a představa jak to mohlo vypadat.Usnula jsem také. Po probuzení byl stařík
už pryč, a já se začala uvědomovat. Ta jeho tvář, ta jizva co měl na obličeji. Byl to snad on?Ten slavný Die?
Naninka

Další

Zpět na Eventy a Souteže